Освітянська спільнота Рівненщини обговорила готовність до нового навчального року

27.07.2018

Відбулася он-лайн нарада з освітянами районів та ОТГ області під керівництвом заступника голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко, яка присвячена початку навчального року.

Насамперед, Світлана Кирилівна поінформувала присутніх про старт Нової Української школи, зокрема про стан використання коштів освітньої субвенції на оснащення та забезпечення закладів загальної середньої освіти.

«Закупівля обладнання для НУШ на Рівненщині – політична відповідальність кожного. Уряд, вперше за стільки років, виділив кошти на меблі та обладнання. Усі першокласники області повинні відчути реформу освітньої галузі. Це стосується не лише обладнання, а й подачі матеріалу, нової методики викладання», − наголосила заступник голови.

Також, начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський виокремив питання виплати заробітної плати та відпускних педагогічним працівникам та техперсоналу.

«Заборгованості на Рівненщині немає. Але хочу вкотре наголосити, що поняття незабезпеченості державної субвенції та потреба в надбавках та преміюванні − це різні речі. Тому тим, хто не долучається до децентралізації та оптимізації завжди буде не вистачати коштів. Уряд підтримує тих, хто підтримує реформи», − зазначив головний освітянин області.

Обговорили також питання кадрового забезпечення, стан підготовки закладів до осінньо-зимового періоду, створення інклюзивно-ресурсних центрів, забезпечення підручниками та додаткові місця у дошкіллі.