Освітянська колегія обласного управління

25.04.2018

Відбулося засідання колегії управління освіти і науки Рівненської ОДА.

Серед запрошених гостей – заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Богатирчук-Кривко, голова постійної комісії РОР з питань гуманітарної політики Алла Черній та інші.

На порядок денний винесено три питання: модернізація системи формування трудового потенціалу Рівненщини; розвиток інклюзивної освіти в області; стан роботи управління освіти щодо звернення громадян.

«Децентралізація – це європейська реформа. Кожна ОТГ – окремий осередок із садочками, школами, ЦНАПами, амбулаторіями, Центрами безпеки, дитячим будинком сімейного типу, новим освітнім простором, соціальним будинком тощо. На громади сьогодні спрямовані великі кошти і бонуси. Найкраще реформа децентралізації іде в освіті. Вже вимальовується мережа опорних шкіл, створюється новий освітній простір та інша інфраструктура. Із 1 вересня  запрацює Нова українська школа. Школа, яка матиме не просто гарне начиння, а новий дух», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

Особливу увагу звернули на Нову українську школу, зокрема освітні субвенції, інформаційно-роз’яснювальну роботу з батьками, оснащення кабінетів, перепідготовку вчителів тощо.

«Уряд виділяє сьогодні гарні інвестиції на реалізацію освітньої реформи. На НОВУ українську школу Рівненщина отримала майже 58 мільйонів гривень. Кошти мають піти на обладнання, матеріали та навчання вчителів. Дуже вас прошу освоїти усі ці кошти вчасно і правильно», – зауважив начальник освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський.

Нагадаємо, що Постановою № 237 від 04.04.2018р. КМУ визначено обсяг субвенції місцевим бюджетам на Нову українську школу. Рівненщина отримала 40 726,7 тисяч гривень на оснащення та 17 451,5 тисяч на підготовку тренерів-педагогів. Кошти будуть розподілені на сесії обласної ради. Зауважимо, що НУШ фінансуватиметься із двох бюджетів: для міст обласного значення 70 на 30 %, для ОТГ і районів 90 на 10 %, де менший відсоток повинні додати на місцях.

Окремо обговорили розвиток інклюзивної освіти в області. Заступник начальника, начальник відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки РОДА Олег Пекарський зауважив, що прийнято 6 рішень про створення інклюзивно-ресурсних центрів, до кінця 2019 року планується  35. У 175 школах організоване інклюзивне навчання, загальна охопленість – 405 учнів.

«Сучасна система професійної освіти потребує випереджувального підходу, постійного оновлення змісту. Ефективність змін залежить від своєчасного вивчення попиту на сучасні вимоги, ефективної взаємодії виробництва та закладів освіти», – зазначив заступник начальника, начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки РОДА Петро Коржевський.

Деталі у презентаціях:

Олег Пекарський. Тема: Розвиток інклюзивної освіти Презентація Пекарський

Петро Коржевський. Тема: Модернізація системи формування трудового потенціалу Рівненщини Презентація Коржевський

Порядок проведення засідання колегії

Наказ №217 Про затвердження рішень колегії УОіН ОДА