Освітянська колегія

21.08.2019

В управлінні освіти і науки Рівненської ОДА відбулося засідання колегії.

Тема: «Створення умов для рівного доступу до якісної освіти».

Серед запрошених гостей – заступник голови РОДА Світлана Богатирчук-Кривко, перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк, куратор Рівненської області в Міністерстві освіти і науки Тетяна Запорожець. Модератор – очільник освіти області Григорій Таргонський.

«Серед найбільших позитивних плюсів – звичайно нова українська школа та фінансування галузі. Освіта має бути на загал. Сьогодні децентралізація має багато можливостей. Зауважимо, що вже не діє правило, що без школи немає села. Якщо громада спроможна фінансувати заклади освіти, то нехай, але якщо коштів не вистачає, то оптимізація незворотна. Формула, за якою іде фінансування, передбачає, насамперед, кількість учнів у школі і ніхто вже не буде забирати в сусідів гроші на захищені статті. Автономія повинна стати доцільно раціональною», – зазначає Світлана Богатирчук-Кривко.

Освітяни працювали у секціях: «Керівники органів управління освітою», «Вища та фахова передвища освіта: шляхи реформування», «Перспективи реформування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Рівненської області. Оновлення змісту підготовки робітничих кадрів відповідно до діючих реформ», «Інклюзія для всіх: освітня політика та практика», «Про сучасні тенденції розвитку закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування», «Позашкільна освіта – шлях до гармонійно розвинутої особистості», «Методична служба», «Лідери профспілкового руху».

«Розвиток освітньої галузі набуває загальнодержавного значення. Наше завдання – побудувати не тільки освічений загал, а й зробити наші школи осередком мотивуючого простору. Команда однодумців вже зробила НУШ, згодом буде старша школа і профільна. Оцінка учня стане особистісною і не буде виноситися на загал. Нововведень багато, але нічого не можливо буде втілити без вас, адже ви, освітяни, потужна рушійна сила освітньої галузі», – зазначає Тетяна Запорожець.

Опісля, обговорили питання щодо створення умов для рівного доступу до якісної освіти та про стан роботи в управлінні освіти і науки облдержадміністрації щодо звернень громадян за І півріччя 2019 року.

Начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА представив начальника державної служби якості освіти Святослава Сидорука, який, в свою чергу, розповів про функції та основні завдання новоствореної служби.