Освітню систему Польщі вивчають 14 представників Рівненщини

15.05.2018

У Свєнтокшиському воєводстві Польщі 14 освітян Рівненщини вивчають кращі практики управління в громадах. Серед учасників: 3 директори опорних шкіл і 9 начальників і спеціалістів відділів освіти ОТГ, які об’єдналися у регіональну команду консультантів-тренерів під головуванням начальника управління освіти і науки РОДА Григорія Таргонського.

Нагадаємо, що поїздка організована Програмою ULEAD з Європою / ULEAD with EuropeSolidarity Fund PL Kyiv та шведсько-українським проектом SALAR / SKL International / Support to Decentralization in Ukraine Project.

У місті Кельце вже прослухали лекції Войцеха Мархлевського про трансформацію освітньої системи Польщі після 1989 року, познайомилися із сучасною системою освіти, оцінки, методичною підтримкою.

«Войцех Мархлевський (Wojcieh Marchlewski) − експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» ознайомив з трансформацією освітньої системи у Польщі після 1989 року та освітніми цілями у новій реформі освіти цієї країни. Основна увага приділялась питанням функціональної організації органів влади у Польщі, освітній субвенції, професійній та спеціальній освіті, системі оплати праці вчителя та інше. Освітня гра «оптимізація шкільної мережі» стала логічним завершенням першого робочого дня в Кельце», − коментує Григорій Таргонський.

У місті Влощова поговорили про завдання, етапи, проблеми та ефекти оптимізації шкільної мережі. Сьогодні, 16 травня, учасники знайомляться  із роботою спеціальних та позашкільних закладів освіти в малих гімнах. Зокрема, перебуватимуть у непублічній початковій школі с. Брус, громадському центрі спільних послуг у м. Єнджеюв та інших.

«Зустріч у обласному управлінні освіти (Kuratorium Oswiaty w Kielcach). Висновки: системи освіти подібні − повноваження відмінні. Вони вже пройшли той шлях на який ми зайшли. Центр підвищення кваліфікації вчителів − це установа, яка займається підвищенням кваліфікації вчителів а не науковою роботою», − зауважує обласний очільник освіти на своїй сторінці Facebook.