Навчання дітей з особливими освітніми потребами на Рівненщині

13.08.2019

Щороку в Україні зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами. Нині існує безліч питань у тому, як ефективно навчати та виховувати таких дітей. І одна з відповідей – інклюзія.

На Рівненщині діти з особливими освітніми потребами отримали більше можливостей для навчання в дитсадках, школах, професійних закладах та вишах. Так, інклюзивне навчання цьогоріч було організовано у 37 дитсадках, де виховувалося 74 дитини, у 239 школах, в яких навчалося 607 учнів.

На базі Радивилівського професійного ліцею організовано навчання для 12 учнів, які прибули зі спеціальних закладів. До слова, Радивилівський професійний ліцей дітей з особливими освітніми потребами навчає за двома спеціальностями «Муляр. Штукатур» та «Швачка». Прийом документів триває до 1 жовтня.

На Рівненщині активно розширюється мережа інклюзивно-ресурсних центрів. Вже створено 24 таких центри, ще 6 відкриють до кінця року. Зазначимо, що інклюзивно-ресурсні центри надають послуги дітям віком від 2 до 18 років.

Інклюзія повинна бути не лише в шкільній освіті. Нам важливо, щоб діти з особливими освітніми потребами мали доступ до якісної освіти в закладах усіх рівнів, – наголошує обласний очільник освіти Григорій Таргонський, та зазначає, що кількість учнів, охоплених інклюзивним навчанням, збільшилася на 488 осіб: у 2015 – 2016 навчальному році  кількість становила 119 осіб, а у 2018 – 2019 за такою формою навчалося вже 607 осіб.

Детальніша інформація про освітню галузь за посиланням