Оригамі – ефективний засіб розвитку інтелекту дітей

01.04.2019

28 березня 2019 року на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради відбулися відкриті обласні змагання учнівської молоді з оригамі.

У всі часи було й залишається актуальним твердження, що найцінніше багатство нації – це її інтелектуальний потенціал. Одним з ефективних засобів розвитку інтелекту дітей є заняття оригамі, що в перекладі з японської мови означає «складання паперу». Це старовинна техніка складання різноманітних фігур із квадрата без застосування клею та ножиць. Оригамі є не лише мистецтвом, а й містить у собі величезний творчий потенціал щодо використання його в різних галузях діяльності людини: конструюванні, архітектурі, дизайні, математиці, медицині… Усе це виводить оригамі за межі екзотичного японського мистецтва та робить його цікавим для людей різних країн світу, незалежно від віку й роду занять. Заняття оригамі розвивають пам’ять, просторову уяву, моторику пальців, точність рухів, вольові зусилля, вміння доводити справу до кінця, а також формують гнучке, евристичне мислення, естетичний смак, сприяють спілкуванню.

Метою заходу є популяризація мистецтва оригамі, підтримка і розвиток науково-технічної творчості серед учнівської молоді, сприяння духовному збагаченню особистості, стимулювання розвитку творчих здібностей учнів та виховання у них творчої ініціативи, естетичного смаку.

У змаганнях брало участь 11 команд (24 учасники), які представляли заклади позашкільної освіти області.

За умовами проведення змагань учасники брали участь у трьох конкурсах:

теоретичний залік – учасники відповідали на питання, що були складені з урахуванням вимог та умінь учнів, визначених програмами гуртків з оригамі;

виконання практичного завдання в техніці класичного оригамі – учасники повинні були виготовити три запропонованих завдання за кресленнями та малюнком загального вигляду;

виконання практичного завдання в техніці квілінг – учасники працювали над виготовленням листівки на тему «У світі фауни».

На думку всіх керівників команд та вболівальників останній конкурс був найцікавішим, тому що дозволяє розкрити творчий потенціал дитини, висловити свої мрії за допомогою смужок паперу.

Оцінювались конкурсні роботи за повнотою виконання завдання, рівнем технічного виконання, художньої майстерності та наявністю елементів творчості.

За підсумками змагань журі визнало переможцями у командній першості:

– Дубенська міська станція юних техніків – І місце;

– Комунальний позашкільний навчальний заклад «Рафалівський Центр дитячої та юнацької творчості» Володимирецької районної ради – ІІ місце;

– Костопільський Центр технічної творчості та комп’ютерних технологій – ІІІ місце.

Призери в абсолютній та особистій першостях у конкурсах були нагороджені призами та дипломами комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради, а команди-переможці були нагороджені дипломами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.