Обласний семінар позашкільників щодо проведення виставок із науково-технічної творчості

24.01.2018

Проведено семінар відповідальних за проведення виставок із науково-технічної творчості. Організатор – комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради. У семінарі брали участь 13 представників закладів позашкільної освіти області.

Презентували свою роботу директор Володимир Южаков та методист закладу Ірина Муха, яка окреслила шляхи активізації виставкової діяльності у різних закладах освіти. Керівник гуртка Здолбунівської районної станції юних техніків Тетяна Пашинська зробила  аналіз участі закладів позашкільної освіти області у виставці-конкурсі з орігамі «Паперовий світ» та окреслила мистецтво орігамі як ефективний засіб розвитку творчого потенціалу дитини.

Методист Костопільського Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Леся Павлюк в своєму виступі розглянула перші кроки дітей до технічної творчості – заняття в гуртках початкового технічного моделювання на прикладі обласної виставки.

Завідувач організаційно-масового відділу КЗ «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Наталія Рацкевич аналізувала участь районів та міст області у Всеукраїнських виставках-конкурсах технічної творчості за 2017 рік.

«Роботи наших вихованців щороку мають призові місця на виставках «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» та з початкового технічного моделювання. Це говорить про високий рівень роботи як гуртківців, які роблять експонати, так і керівників гуртків, оскільки відібрана для виставки учнівська робота є результатом сумісної праці учня і педагога. Вона одночасно стає показником якості викладання навчального предмета, критерієм оцінювання професіоналізму педагога, і чим більше учнівських робіт педагога потрапляє на виставку, тим вищу сходинку професійного розвитку він займає. Безмежжя космічного простору в роботах учасників гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» було представлено у виступі Рацкевич Н.М., яка охарактеризувала обласний конкурс за 2017 рік, після чого було розглянуто проекти положень обласних виставок і конкурсів», –підсумував Володимир Южаков.

Завершився семінар «круглим столом», де представники районів обмінялися досвідом роботи.