Обласний семінар для керівників творчих об’єднань з з авіа- та ракетомодельного спорту

21.11.2018

У Рівненському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний семінар для керівників творчих об’єднань з авіамодельного спорту. Тема: «Використання сучасних технологій та інновацій у навчально-виховному процесі творчих об’єднань з авіа- та ракетомоделювання». Учасниками стали 18 педагогів із 14 позашкільних навчальних закладів області.

Директор закладу Володимир Южаков розповів про сьогодення позашкілля та перспективи розвитку науково-технічної творчості  в області.

Володимир Пивоварч, керівник гуртків Дубенської міської станції юних техніків, ознайомив учасників семінару з інформацією, отриманою на Всеукраїнському семінарі-практикумі голів обласних методичних об’єднань з авіамодельного спорту (м. Київ) щодо розвитку його в Україні.

Василь Кравчук, завідувач відділу вищезгаданого закладу, провів аналіз участі та результативності  команд у обласних змаганнях учнівської молоді з авіа- та ракетомоделювання, розповів про проблеми та перспективи розвитку цих напрямків в області, регламент змагань, що плануються у 2019 році.

Микола Варійчук, вчитель Млинівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №3, виклав своє бачення щодо шляхів популяризації роботи творчих об’єднань авіамодельних напрямків.

Про власні проекти та економічні та мінімально затратні матеріали, що використовуються для виготовлення фюзеляжів та обтяжки крил розповів Юрій Панчук, керівник гуртків Корецького районного будинку школярів.  Також провів майстер-клас «Радіокерована модель літака ЯК-12, виготовлена із підложки під ламінат».

Василь Лукащик, керівник гуртків Рівненського районного Центру дитячої та юнацької творчості з питанням «Виготовлення схематичної моделі планера. Метальна модель планера для початківців».

У конструктивній дискусії педагоги висловили своє бачення щодо можливостей поліпшення роботи з удосконалення як конструкторських якостей авіа- та ракетомоделей, так і їх польотних характеристик.

По завершенню семінару було проведено «круглий стіл», на якому підвели підсумки та обговорили методичні рекомендації для подальшого їх використання у роботі гуртків.