Новомалинська школа, яка вже носить ім’я відомого архітектора, отримала дружбу з Польщею

24.01.2018

Продовжується єднання та дружба народів України і Польщі, підписуються договори про співпрацю між закладами освіти.

Значуща подія відбулася днями на Острожчині. Минуло 205 років від дня народження історичної постаті, велетня світової скульптури, Томаша Оскара-Сосновського. Ювілей знаменитого митця, з волі якого у 19 ст. розпочала свою роботу школа на малій батьківщині в українському селі Новомалин, став приводом заходу – церемонії підписання Договору про співпрацю між закладами освіти України і Польщі та освячення меморіальної дошки скульптора у костелі Успіння Діви Марії.

Томаш Оскар-Сосновський

Серед запрошених гостей – представники освіти з польського міста Казімєж Дольни та українці із Рівненської гуманітарної гімназії, КЗ «Тучинський навчально-реабілітаційний центр», Ярославецького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» та інші. Святкову месу проводив єпископ римо-католицької церкви Луцької дієцезії отець Віталій Скомаровський та тимчасовий настоятель парафії Томаш Коперський.

Захід продовжився в стінах Острозького музею, де згадали про присвоєння Новомалинській школі імені Томаша Оскара-Сосновського та проведення українсько-польської акції звисадження дерев «Алеї дружби», ініційованою представниками громадської організації «Культурно-просвітницького центру ім. Т.О. Сосновського» на чолі з Ярославом Ковальчуком.

До слова, Томаш Сосновський по бабусі-княжній має Четвертинське коріння і  є нащадком Володимира Великого. Власне, і сам митець вважав себе поляком. На жаль, сьогоднішні нащадки не мають жодного пам’ятника видатному скульптору. Але перші кроки для увіковічення пам’яті генія і добродійника вже зроблені: створили брошури, монографії, а також обговорили намір заснування премії, відродження Новомалинського замку тощо.

Чудовий західзавершився світлиною на пам’ять, обміном подарунками та екскурсією краєзнавчим музеєм.

Ольга ФІЛІНА

Одна із робіт митця