«Нова українська школа має запрацювати за будь-яких обставин», – попередила освітян Міністр освіти

17.07.2018

Сьогодні відбулася селекторна нарада з актуальних питань впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування освіти «Нова українська школа». Головуючі: Віце-прем’єр-міністр, Міністр освіти і науки, представники Мінфіну та Мінрегіону.

Обговорили три основні питання – проведення державних закупівель засобів навчання та обладнання до НУШ, виплату заробітної плати, забезпечення підручниками для 1 класу.

«Наголошую, відтермінувати 1 вересня не вдасться. Нова українська школа має запрацювати за будь-яких обставин», – наголосила міністерка Лілія Гриневич.

Віце-прем’єр-міністр В”ячеслав Кириленко звернув увагу на новий освітній простір в початковій школі та наголосив, що пріоритети та кошти, насамперед, потрібно скерувати туди, де найгірша ситуація із забезпеченням. Гроші повинні бути освоєні вчасно.

Варто зазначити, що наша область має гарні показники по освоєнню державних коштів. На Рівненщині, у рамках реалізації Концепції НУШ вже закуплено 402 одиниці обладнання, 678 одиниць дидактичного матеріалу. Проводяться тендери, підписуються договори та інше. Використовується не тільки освітня субвенція, а й місцеві та додаткові кошти.

«Заборгованості по заробітній платі освітянам Рівненщини немає, але є затримка з дотриманням графіку виплати відпускних, оздоровчих, допомоги – усього 6,4 млн в трьох місцевих бюджетах області.  Нещодавно було погоджено перекидку освітньої субвенції, виплата відпускних відбудеться якнайшвидше», – зауважила заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Щодо підручників, то замовлення освітяни здійснили, чекають черги доставки.

За підсумками, заступник голови Світлана Богатирчук-Кривко, 26 липня проведе селекторну нарада з керівниками управлінь та відділів освіти в районах та ОТГ.