Найкращі словесники України вже дають уроки на конкурсі «Учитель року-2018»

24.04.2018

Учасники Всеукраїнського конкурсу заключного туру «Учитель року-2018» у номінації «Українська мова та література» приступили до виконання конкурсного випробування «Практична робота». Кожен із 25 педагогів  демонстрував уміння організовувати роботу учнів із поетичним твором, обраним у результаті жеребкування.

Практична робота проводилася спільно з учнями комунального закладу «Школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей», які поділилися враженнями від співпраці з кращими вчителями-словесниками України.

«Безмежно радий досвіду та емоціям, які я отримав від спілкування з учасником заключного туру Конкурсу. Це був урок духовної єдності з автором поезії, а всі слова, які лунали, пронизували серце, торкалися найпотаємніших сторін душі, і в такі моменти ти не просто живеш, а твориш себе, бачиш вищу мету. Інна Леонідівна знайшла підхід до кожного, дала можливість висловити власні враження, заполонила атмосферу в класі невидимою енергетикою, яка пронизала серця присутніх. У такі хвилини бачиш красу і силу поезії, розумієш, наскільки широкими є твої крила, усвідомлюєш, що все в твоїх руках. Досить зробити один помах – далі все складеться саме собою», – таким запам`ятав спілкування з Інною Леонідівною, учителькою з Одеси, учень 10 класу Хильчук Олександр.

Думку членів журі щодо методичних знахідок, творчих родзинок учасників Конкурсу висловив Олександр Ратушняк, який зазначив, що найбільші враження отримав від учнів закладу. Їхня ерудованість, начитаність, відкритість, уміння висловлювати свою думку – ці якості дуже допомогли конкурсантам виявити свій фаховий рівень. Багато учасниць використовували цікаві знахідки у роботі з дітьми. Щоправда не завжди вони були доцільними і допомагали учням проникати в глиб аналізованого тексту. Приємно вразили вчителі, які органічно поєднували в аналізі літературознавчий аспект та естетичну природу художнього слова, уміло та виразно декламували поезію, організовували діалог із текстом, слухали і чули учнів.

За матеріалами РОІППО