На Рівненщині проходить Форум об’єднаних територіальних громад

20.10.2017

На захід зібралися представники влади області, українські та зарубіжні експерти, представники ОТГ Рівненщини.

«Такий захід спрямований на те, аби мобілізуватися до швидшого завершення процесів децентралізації. Адже однією з основних цілей реформи є поліпшення доступу жителів навіть найбільш віддалених населених пунктів до якісних державних послуг», – зазначив у вітальному слові заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Нині на Рівненщині вже утворено 26 обєднаних громад, у 19 з них проведено перші місцеві вибори та сформовано органи самоврядування. 29 жовтня відбудуться вибори ще у п’яти громадах (Тараканівській Дубенського, Демидівській Демидівського, Немовицькій Сарненського, Ярославицькій Млинівського та Клеванській Рівненського районів), 24 грудня – у Малолюбашенській ОТГ на Костопільщині.

Також посадовець закликав сформовані ОТГ писати нові проекти на 2018 рік вже зараз, аби справно та своєчасно подати їх. Адже саме на активні громади найбільше приділяється увага як з боку закордонних партнерів, так і на місцевому рівні.

Освітню галузь та новий Закон “Про освіту” обговорювали представник облуправління освіти Святослав Сидорук, ректор інституту післядипломної освіти Алла Черній та їх польська колега.

Учасники форуму також візьмуть участь у панельних дискусіях з приводу фінансових спроможностей, перспективи економічного розвитку ОТГ,  медичної реформи.

Другий день форуму буде не менш цікавим, адже відбудуться секційні засідання, на яких розглядатимуться економічні аспекти, правове забезпечення, а також підготовка кадрів для проведення реформи децентралізації.

За інформацією Рівненської ОДА