На Рівненщині показники захворюваності на кір залишаються високими

21.02.2019

В Рівненській області з початку року на кір захворіло 1927 осіб, з них 1200 – не були вакциновані.

Найбільше хворих спостерігається у Гощанському, Радивилівському та Рівненському районах. Тому заступником голови ОДА Світланою Богатирчук-Кривко було прийнято доручення щодо локалізації спалаху кору в області. Так, в ОДА акцентують увагу на протиепідемічних, профілактичних та інформаційних заходах. До виконання завдань, визначених у документі, залучені, зокрема, фахівці обласного управління охорони здоровя, управління освіти і науки ОДА та обласного лабораторного центру МОЗ України.

Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Григорій Таргонський розповідає, що особливу увагу потрібно приділити вакцинації дітей дошкільного віку та учнів:

«Бачимо збільшення кількості хворих на кір, в тому числі серед дітей. Необхідно вживати різних заходів – тому і видано дане доручення превентивного характеру. Особливо це стосується осередків спалаху хвороби. Треба намагатись не допустити поширення там інфекції. Річ у тім, що діти, котрі навчаються в закладах освіти та відвідують дитячі садочки, але не мають щеплення проти кору, автоматично знаходяться в групі ризику. Ми постійно проводимо з батьками співбесіди та роз’яснюємо про необхідність вакцинації. Адже у період, коли показники захворюваності на кір в області залишаються високими, важливо локалізувати поширення інфекційної хвороби».

Заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко наголошує на необхідності вакцинації проти кору:

«Люди, які не хворіли на кір і не мають щеплення проти кору, знаходяться в першій групі ризику. Якщо ви чи ваша дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, то слід негайно звернутися до медичного закладу для якнайшвидшого отримання щеплення».