На Поліссі відкрили яскраву прогресивну школу

21.12.2017

Школу за стандартами Нового освітнього простору відкрили у селі Пісків Костопільського району, що на Рівненщині

В урочистостях взяли участь Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, його заступник Лев Парцхаладзе та голова ОДА Олексій Муляренко.

«Україна змінюється. Змінюється якість життя наших людей – нові школи, нові дитсадки, нові дороги. Усе для того, щоб ви мали можливість виховати сільських дітей. Вони повинні мати таку ж якість освіти, як і в місті. Весною, коли новобудова Пісківської школи мала лише стіни, ми обіцяли, що до Дня Святого Миколая тут буде нова будівля. Сьогодні тут стильна й комфортна школа для учнів 7 населених пунктів району. Далі завдання – школа повинна стати опорною! Діти мають відчути, що у них є майбутнє у європейській державі», – звернувся до присутніх Віце-прем’єр.

Нагадаємо, Пісківська сільська школа була визнана аварійною, тому виникла необхідність у новій. У 2016 році на будівництво виділили більше 16 мільйонів гривень. Цьогоріч роботи продовжились, на що спрямували 23 мільйони: 90% профінансував Державний фонд регіонального розвитку, 10% – місцевий бюджет.

«Близько 7 років діти навчались в аварійній будівлі, батьки боялись відпускати учнів в школу. Тривалий час ресурсів для цього не знаходилось обіцяли почати будівництво, але. Але так бути не повинно. Таке бачення є у Президента, є у Віце-прем’єр-міністра і в мене особисто. Тому ми взяли на себе відповідальність і у найбільш стислі терміни створили тут сучасну і прогресивну школу. Всього за рекордні рік і 4 місяці у Піскові збудували новий навчальний заклад», – розповів Олексій Муляренко.

У сучасному навчальному закладі навчатиметься 226 учнів. Приміщення оформлено відповідно до вимог Нового освітнього простору. Тут немає бар’єрів у  доступі до навчання, заклад збудований за європейськими нормами, створено яскравий і креативний дизайн, враховані сучасні енергозберігаючі технології.

Школа має бібліотеку, перехідну галерею, актовий і спортивний зал, їдальню та ігрову кімнату для найменших. Приміщення для початкової школи відокремлене та має окремий вхід. Біля закладу також облаштують стадіон та спортмайданчик.

Окрім того, розглядається питання надання Пісківській школі І-ІІІ ступенів статусу опорного закладу, у структуру якого заплановано додати чотири філії у селах Моквин, Пеньків, Мар’янівка, Рокитне.