«Музейні гостини» відсвяткували 25-річчя

29.05.2017

На подвір’ї Рівненського обласного краєзнавчого музею та прилеглій території пройшло щорічне фольклорно-етнографічне свято «Музейні гостини».

Тисячі мешканців обласного центру та гостей міста прийшли не лише помилуватися «народними шедеврами», а й придбати роботи, як знаних майстрів, так і початківців, насолодитися виступами різноманітних колективів.

Свято відвідали й керівництво Рівненської ОДА.

«Цьогоріч «Музейні гостини» святкують 25-річчя. Приємно, що за цей час захід виріс до всеукраїнського рівня, адже до нас їдуть зі всієї України», – відзначив голова облдержадміністрації Олексій Муляренко.

 

Його заступниця Світлана Богатирчук-Кривко купила на святі декоративну шкатулку. «Для багатьох майстрів Рівненщини участь у цьому дійстві стала першою спробою представлення власних доробків для широкого загалу. Дехто з авторів саме на «Музейних гостинах» усвідомив необхідність власної творчості. Більшість учасників свята побувавши тут вперше, надалі приїздять сюди”, – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

Крім традиційних видів декоративно-ужиткового мистецтва, таких як вишивка, лозоплетіння, різьблення, соломоплетіння, писанкарство, додалося ще безліч молодих різновидів, а також розширилася територія дійства.

Цьогорічна святі свої доробки представили не лише сучасні майстри. Власні вироби на виставці-ярмарку презентували учні профтехучилищ області.

Гостей свята розважали виступи фольклорних гуртів та танцювальних колективів, окремих виконавців – на підтримку військових АТО. Співорганізаторами виступила ГО «Воїни світла».

Присутні мали можливість відвідати кобзарсько-лірницьку галявину та взяти участь у майстер-класах від кращих майстрів області. А дітлахів забавляли аніматори та козаки з табору «Гайдамаки».