Марина Порошенко та Олексій Муляренко підписали Меморандум про розвиток інклюзивної освіти

10.11.2017

Рівненщина долучилася до всеукраїнського проекту Благодійного Фонду Порошенка щодо розвитку інклюзивної освіти

Відповідний Меморандум про співпрацю підписали дружина Президента Марина Порошенко та голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

Марина Порошенко поспілкувалася з учнями й вчителями рівненської ЗОШ № 24, де навчається 25 дітей з особливими освітніми потребами. Для кожної дитини тут розроблено індивідуальні програми розвитку, а навчання адаптується до потреб дитини з особливостями – це і корекційно-розвитковий супровід, заняття з логопедом, психологом.

За державної підтримки у школі створили спеціальну ресурсну кімнату, де займаються з учнями із вадами розвитку. У класі є ноутбуки, інтерактивна дошка, куточок для лікувальної фізкультури.

Марина Порошенко розповіла, що головне завдання проекту запровадити інклюзивне освітнє середовище в усіх українських школах, і тому Благодійний Фонд Порошенка працює над покращенням умов навчання, щоб кожна особлива дитина мала доступ до якісної і доступної освіти.

Із цією метою було розроблено дизайн-проект сучасної Медіатеки та Ресурсної кімнати, які включені в перелік рекомендацій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ по реконструкції опорних шкіл. Вони дають можливість «особливим» учням набувати повсякденні навички та отримувати корекційно-розвивальні послуги.

Олексій Муляренко подякував дружині Президента за чітку державницьку позицію щодо розвитку інклюзивної освіти. На Рівненщині вже багато зроблено у цьому напрямку, зокрема, працює 158 інклюзивних шкіл, де навчається 368 учнів з особливими освітніми потребами. І надзвичайно важливою є допомога Фонду, який організовує навчання для освітян. Вже зараз рівненські педагоги підвищують кваліфікацію з впровадження  інклюзії.

«Переконана, що діти відчують допомогу з боку держави. Вони не можуть чекати, адже ростуть. І саме від нас залежить, яке майбутнє ми їм надамо. Діти повинні відчувати себе повноцінними членами суспільства – на рівні своїх однолітків, і бути впевненими у майбутньому. Саме для цього сьогодні в Україні впроваджують інклюзивну освіту», – розповіла Перша леді України.

За інформацією РОДА