«Люди мають право знати механізми захисту», – основний меседж ради з правової освіти населення

04.04.2018

Відбулось засідання міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під головуванням Ігоря Тимошенка.

Серед доповідачів: начальник управління юстиції Микола Станіщук, директор РООГ «Чайка» Лариса Гунько та начальник управління освіти і науки Григорій Таргонський.

«Сьогоднішній пріоритет влади – інформування громадян про їхні права та їх захист, а також чіткі поради щодо правопорушень. Держава має бути партнером. Люди мають право знати механізми захисту», – зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

«Правове інформування в освітніх закладах, здебільшого, проводиться під час навчального процесу, зокрема уроків правознавства, навчальна програма яких складається із 5 розділів. Доповнює її курс за вибором «Моя громадянська свідомість. Запобігання корупції», – підкреслив обласний очільник освіти Григорій Таргонський.

У закладах освіти діють правові клуби, гуртки та лекторії. Проводиться Всеукраїнський учнівський турнір юних правознавців.

Налагоджена співпраця з правоохоронними органами, органами виконавчої влади, громадськими організаціями. Управління освіти і науки координує та ініціює різні форми співпраці, зокрема щорічно проводяться спільні наради, «круглі столи» тощо.

В органах учнівського самоврядування діють центри і комісії правопорядку. Вже традиційним став конкурс малюнку «Україна без корупції», кількість учасників якого налічує близько 200 школярів різного віку та Всеукраїнський урок «Права людини».

Правову освіта, також, впроваджують на тематичних тижнях, позакласній роботі, ділових та рольових іграх, дискусіях тощо.

«Варто зазначити, що до роботи залучаються не тільки учні та студенти, а й батьки, представники різних установ та організацій. Ми маємо працювати на випередження, а не читати страшну статистику», – підсумував Григорій Таргонський.