Керівники творчих об’єднань провели семінар з трасового автомоделювання

17.10.2018

Рівненським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді на базі Здолбунівської районної станції юних техніків було проведено обласний семінар для керівників творчих об’єднань з трасового автомоделювання з теми: «Саморобні прилади та пристосування для виготовлення окремих вузлів і деталей трасових автомоделей».

У семінарі взяли участь 8 керівників гуртків цього напрямку з закладів позашкільної освіти області.

Із вітальним словом до учасників семінару звернувся Ольшевський Олег, заступник директора Здолбунівської районної станції юних техніків, який розповів про свій навчальний заклад та побажав плідної роботи учасникам семінару.

Кравчук Василь, завідувач відділу комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді», головний суддя цьогорічних обласних змагань учнівської молоді з автомодельного спорту (трасові моделі), провів аналіз участі та результативності команд в обласних та Всеукраїнських змаганнях; окреслив перспективи розвитку цього напрямку в області та регламент змагань, щo заплановані у 2019 році. Ознайомив із різними саморобними приладами та пристосуваннями, що використовуються для виготовлення окремих вузлів і деталей трасових автомоделей.

Надаховський Микола, керівник гуртків Здолбунівської районної станції юних техніків, продемонстрував роботу пристрою для шліфування гуми коліс трасових автомоделей та акцентував увагу на основних принципах роботи з ним.

Ващук Вадим, голова обласного осередку громадської організації «Всеукраїнська федерація автомодельного спорту України», поділився новинками у трасовому автомоделюванні із інтернет-джерел та разом із Бойчуком Денисом, тренером команди підліткового клубу «FanAти» Костопільського району, продемонстрували принципову та робочу схеми електронного лічильника кіл та розповіли про особливості його використання.

У практичній частині семінару Ващуком Вадимом, головою обласного осередку громадської організації «Всеукраїнська федерація автомодельного спорту України», було проведено майстер-клас «Проточка колекторів мікродвигунів постійного струму» та продемонстровано використання пристосувань для:

– нарізання різьби на струмознімачі;

– зняття коліс;

– регулювання та центрування щіткотримачів;

– встановлення букс на металеві рами шасі моделей класів G-12, G-15.

Не оминули увагою учасники семінару питання електронних пультів керування трасовими автомоделями. Своїм баченням щодо вирішення цієї проблеми поділився Надаховський Микола, керівник гуртків Здолбунівської районної станції юних техніків. Він представив авторську апробовану робочу схему пульта.

По завершенню семінару було проведено «круглий стіл», на якому підвели підсумки та обговорили методичні рекомендації для подальшого їх використання у роботі технічних об’єднань.