Керівники коледжів обговорювали новий Закон «Про освіту»

12.10.2017

У Рівному відбулося Всеукраїнське засідання спілки голів обласних рад директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

До обговорення основних положень нового закону «Про освіту» та шляхів його реалізації у коледжах та училищах долучилися представник МОНу Віктор Вихор, заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, начальник управління освіти і науки РОДА Григорій Таргонський.

«У новому Законі «Про освіту» введено нове поняття «фахова передвища освіта», яке передбачає здобуття кваліфікацій, що відповідають п’ятому рівню Національної рамки кваліфікацій. І вже прописані  деякі пункти щодо фінансування, формування орієнтирів, акредитацію, вступну кампанію тощо. Серед головних завдань місцевої влади – збереження всієї обласної мережі закладів І-ІІ рівнів акредитації», – підсумувала заступник голови РОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Позицію Міністерства освіти і науки України щодо фінансування висловив Віктор Вихор. При цьому додав, що модель фінансування передвищої освіти в нашій країні має залишитьсь традиційною і на місця передаватись не повинна.

Нагадаємо, на Рівненщині нараховується 22 навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації. З них : 13 державної, 5 недержавної  та 3 комунальної, 1 відокремлений структурний підрозділ коледжу комунальної форми власності. Загальна кількість студентів у 2017 році – понад  12 тисяч осіб. Минулоріч випускниками стали 4 тисячі молодших спеціалістів.

Окрім того, в  області  реалізується обласна програма підтримки молоді,  яка сприяє не тільки покращенню умов навчання, а й для інтелектуального та творчого  розвитку студентства.