Французькі студенти прибули до Рівного з благородною місією

24.04.2018

15 французьких студентів волонтерять на Рівненщині. Молодь допомагає діткам з будинків-інтернатів Рівненської області.

На зустрічі були присутні начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський, декан факультету іноземної філології РДГУ Галина Ніколайчук та українське студентство.

Волонтери організації «Human’East» з Вищої школи економіки (м.Ліль) спочатку відвідують заклади, дізнаються про потреби установ і тоді закуповують необхідне.

«Українські студенти – завжди рушійна сила. Наша молодь хоче жити за новими правилами, за новими стандартами, по-європейськи. Дякуємо організаціям світу, зокрема вашій школі за співпрацю та допомогу. Звичайно, хочеться, аби діти отримали спілкування з носіями мови, матеріальну допомогу та ознайомились із культурою іншої країни»,- зауважив очільник освіти області Григорій Таргонський.

Вже оглянули заклади Рівного, Костополя, Дубна, Олександрії та інші. Пізніше проаналізують проблеми і разом вирішать, кому і як допомагати. Це вже другий візит волонтерської групи в область.

«Вони приїжджають, бо у кожного з них є причини допомагати. Вони вивчають, як живуть діти, чи потрібна їм допомога. Це просто люди, які несуть добро», – зазначила Галина Ніколайчук.

Асоціація розпочала свою роботу ще у часи Чорнобильської катастрофи. А з 2009 року місія розширила географію діяльності, завітавши до Луцька та Рівного.

Французам дуже сподобалось в Україні, особливо спілкування з тутешніми студентами, українська солідарність та кухня.