Двадцять перший інклюзивно-ресурсний центр відкрили на Рівненщині

16.08.2019

Двадцять перший інклюзивно-ресурсний центр із 30 запланованих сьогодні відкрили на Рівненщині.

Центр запрацював у Клесівській об’єднаній територіальній громаді, що на Сарненщині. Сучасний освітній заклад надаватиме підтримку дітям з особливими освітніми потребами, їхнім батькам та вчителям.

«Клесівська ОТГ створилася чи не найперша в області і ті зрушення, що сталися в громаді є показовими. Позитивні зміни у вас щодня. Закрита біда стала болем громади. Соціалізація дітей з особливими освітніми потребами – правильний пріоритет. Відрадно бачити, що чужих дітей не буває», – зауважує обласний очільник освіти Григорій Таргонський.

До слова, у центрі облаштовано кабінети лікувальної фізкультури, логопеда, практичного психолога та дефектолога, загальна площа приміщення становить близько 100 кв.м.

«З освітньої субвенції було виділено 200 тисяч гривень, а з місцевого – 300 тисяч. Відчути себе повноцінним жителем громади має право кожен. Дякую усім, хто долучився до такої напрочуд важливої справи», – зазначає селищний голова Клесівської ОТГ Василь Гринник.

Зауважимо, що у 3-х закладах освіти Клесівської ОТГ інклюзивне навчання організовано для 16 дітей.

«Наші діти з особливими освітніми потребами потребують більше уваги ніж їхні однолітки, більше часу на навчання. Донині, ця потреба лишалася з нами сам на сам. Я горда, що ми сьогодні не осторонь, що нас почули, що нам, батькам,надаватимуть професійну консультації, а наші діти будуть вчитися і отримуватимуть таку потрібну корекцію на місці», – зазначає мама дитини з особливими освітніми потребами.