Достойна оплата праці, матеріальне забезпечення закладів освіти – інвестиція Уряду

09.07.2019

Відбулося засідання Координаційної ради з питань впровадження реформи у сфері освіти під головуванням Прем’єр-міністра України.

Участь в онлайн-засіданні взяли в.о. голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, профільна заступниця голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, начальник управління освіти області Григорій Таргонський, фахівці освітньої галузі.

Обговорювали Нову українську школу, мережу інклюзивно-ресурсних центрів, професійну (професійно-технічну) освіту та інше.

«До 2020 року ми маємо остаточно ліквідувати черги в дитячі садочки. Якісна українська освіта повинна бути у всіх регіонах, адже другий раз дитинство не настане. Доброзичливе середовище повинні відчути усі діти без виключення, в тому числі і діти з особливими освітніми потребами. Реформа в освіті – це не пофарбовані стіни», – зазначив Володимир Гройсман.

Особливу увагу звернули на заробітну плату вихователів, вчителів, майстрів, поставивши це питання в першу позицію пріоритетності. Уряд запропонував сталі переваги, моделі та стратегії, а місцева влада має показати дієві практики.

«Відомі випадки, коли вчителям були встановлені низькі надбавки, при цьому, на кінець року, були залишки освітньої субвенції. Згодом, залишки освоювали на ремонти. Така практика неприпустима, адже Нова українська школа неможлива без сучасного вчителя. Першопрохідці мають отримувати 30% надбавки», – зауважує міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За словами Прем’єр-міністра, цього року за принципами Нової української школи навчатимуться вже 1 млн дітей. Важливо, що дітям подобається навчатися в новому середовищі. Тож його треба підтримувати і розвивати. Загальний обсяг державних інвестицій тільки в НУШ вже перевищив 7 млрд гривень та додав, що перед українськими дітьми ми маємо такі ж обов’язки як і перед власними.

Так, цьогоріч загальний обсяг освітньої субвенції для Рівненщини склав108 мільйонів гривень.

Як повідомила профільна заступниця голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, перша субвенція у розмірі 38 мільйонів гривень надійшла для потреб НУШ – на закупівлю дидактичних матеріалів, музичних інструментів, комп’ютерного та мультимедійного обладнання та меблів.

«Кошти цієї субвенції ми вчасно розподілили між місцевими бюджетами ще у березні на обласній сесії. А вже на наступній сесії, 14 червня, ми поділили гроші другої субвенції. Це вже 68 мільйонів. Ці гроші підуть на придбання шкільних автобусів, комп’ютерів, на якісні Інтернет-послуги в закладах освіти. Тому дякую за злагодженість і обласним депутатам, і управлінцям на місцях, які вчасно виділили співфінансування», – прокоментувала Світлана Богатирчук-Кривко.  

Глава Уряду наголосив, що 1 вересня усі першокласники повинні сісти за нові парти в облаштованих класних кімнатах.