Дочка Василя Сухомлинського розповіла про гуманістичну педагогіку та батька

27.09.2019

На Рівненщині відбулися Всеукраїнські педагогічні читання Василя Сухомлинського.

Понад 240 учасників взяли участь у чергових педагогічних читаннях з теми: «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: методична спадщина педагога в контексті ідей Нової української школи». Організатор – Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Ольга Сухомлинська

Своїми враженнями поділилася й донька відомого педагога – Ольга Сухомлинська.

«Василь Олександрович говорив про написання казок, оповідань, а сьогодні учні вже пишуть есе. Радію з того, що у шкільних класах зникають стіни і навчання проходить на природі, адже тільки через спостереження, милування, естетику дитина отримує задоволення. Виховання – це передусім жива, допитлива думка, що перебуває в пошуці»,

– коментує пані Ольга, доктор педагогічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, старший науковий співробітник Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.

Заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Світлана Богатирчук-Кривко зазначила,

що основою концепції Сухомлинського є повага і довіра до дитини, визнання її унікальності та права на власний вибір. Ця ідея є особливо актуальною в умовах реформування освіти. Його підхід поєднує методики навчання, виховання та розвитку. Такі уроки як «уроки мислення», «уроки на природі», «школа розвитку» вже давно відомі в освітянських колах і не тільки в загальній середній освіті, а й в дошкіллі.

Світлана Богатирчук-Кривко

«Педагогів досить часто називають консерваторами. Добре це чи погано – кожному вирішувати особисто. Зараз ми говоримо про зміни. Так, зміни – рушійна сила. Проте, не варто забувати про «червоні лінії» в педагогіці, зокрема роль вчителя, методичної служби, роль педінституцій. Слід створювати такі умови, в яких дитині комфортно та цікаво саморозвиватись»,

– підсумувала Світлана Кирилівна.

Більше фотографій за посиланням