Для керівників гуртків авіа- та ракетомодельного спорту області провели семінар

06.11.2019

У вівторок, 5 листопада відбувся обласний семінар для керівників учнівських технічних об’єднань з авіа- та ракетомодельного спорту на тему «Розвиток технічних здібностей у процесі виготовлення моделей ракет та авіамоделей». Захід провів  комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради  на базі підліткового клубу «Омега» управління у справах сім’ї, молоді та спорту Рівненського міськвиконкому.

У роботі семінару взяли участь 15 керівників гуртків із 11 закладів позашкільної освіти області. З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради Володимир Южаков та розповів про сьогодення та перспективи розвитку позашкілля в цілому та авіа-, ракетомоделювання зокрема в області.

Керівник гуртків підліткового клубу «Омега» управління у справах сім’ї, молоді та спорту Рівненського міського виконавчого комітету Володимир Гупаленко провів аналіз обласних змагань з авіамодельного спорту (вільнолітаючі моделі) та розповів про основні помилки щодо тактики ведення польотів у різних метеорологічних умовах, наголосивши на необхідності виконання всіх умов і вимог Правил FAI під час змагань.

Керівник гуртків Дубенської міської станції юних техніків Володимир Пивоварчук, проаналізував участь та результативність команд в обласних змаганнях з авіамодельного спорту (мікромоделі та найпростіші) та підтримав пропозицію учасників семінару щодо залучення вчителів трудового навчання та учнів закладів загальної середньої освіти до змагань метальних планерів. Внесені пропозиції були обговорені учасниками семінару та затверджені рішенням щодо використання у змаганнях наступного року.

Керівник гуртків підліткового клубу «Омега» управління у справах сім’ї, молоді та спорту Рівненського міськвиконкому Володимир Скороход, проаналізував участь та результативність команд в обласних змаганнях з ракетомодельного спорту, розповів про досягнення та вказав на недоліки у роботі при виготовленні моделей ракет різних класів.

Під час практичної частини семінару керівник гуртків Корецького районного будинку школярів Юрій Панчук поділився досвідом щодо виготовлення моделі метального планеру для тренувальних польотів.

На завершення семінару було проведено «круглий стіл», учасники якого підвели підсумки та обговорили методичні рекомендації для подальшого їх використання у роботі творчих об’єднань. Керівники гуртків висловили подяку організаторам заходу за змістовну програму та можливість отримати новий досвід.