Для директорів закладів позашкільної освіти Рівненщини провели семінар-нараду

11.12.2019

На базі комунального закладу «Центр позашкільної освіти» управління освіти, молоді та спорту Дубровицької райдержадміністрації 10 грудня відбулась обласна нарада-семінар для директорів закладів позашкільної освіти на тему «Педагогічні реалії в діяльності закладу позашкільної освіти». Організатором заходу є  управлінням освіти і науки Рівненської облдержадміністрації спільно із комунальним закладом «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради. У роботі семінару взяло участь 25 учасників.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася начальник управління освіти молоді та спорту Дубровицької РДА Ніна Стасюк, яка ознайомила присутніх із здобутками та перспективами освітян району, розповіла про розвиток освіти в районі та побажала плідної роботи учасникам семінару.

Головний спеціаліст управління освіти і науки Рівненської ОДА Ангеліна Ровкач окреслила педагогічні реалії в діяльності закладів позашкільної освіти нашої області та поділилася своїми враженнями від  участі у Всеукраїнському форумі лідерів учнівського самоврядування та круглому столі «Позашкільна освіта: національні та регіональні перспективи» проведеному за ініціативи Міжнародної асоціації позашкільної освіти. Вона також закликала забезпечувати максимальне охоплення дітей позашкільною освітою, здійснювати модернізацію освітньої діяльності у закладах позашкільної освіти відповідно до запитів громадян, держави і суспільства, забезпечувати розвиток профільного та інклюзивного навчання у закладах позашкільної освіти  за напрямками позашкільної освіти.

Директор комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Володимир Южаков у своєму виступі звернув увагу керівників закладів області на необхідності відкриття та розширення мережі гуртків науково-технічного напряму позашкільної освіти, зокрема робототехніки з використанням передових 3D-технологій. Володимир Южаков наголосив на необхідності залучати більшу кількість вихованців до участі в обласних масових заходах. Потрібно більше висвітлювати роботу гуртків у соцмережах для популяризації технічних напрямків серед зацікавлених батьків та дітей.

Насичену програму семінару розпочав презентацією закладу директор Дубровицького центру позашкільної освіти Микола Семенюк. Учасників чекали екскурсія, перегляд відеофільмів про творчу діяльність закладу, а також творчі майстерні для учасників семінару, які провели керівники гуртків: Людмила Гурик – «Виготовлення сувеніру в техніці декупаж», Марія Кузіна – «Виготовлення ялинкової прикраси із фоамірану», Наталія Дука  – «Виготовлення новорічної іграшки в техніці «Валяння вовни». Презентував роботу гуртка «Робототехніка» та показав фрагмент заняття «Виготовлення найпростіших автоматизованих приладів» керівник гуртка Руслан Ревук.

Не оминули увагою учасники семінару виставки виробів декоративно-прикладного мистецтва – творчі здобутки вихованців та педагогів закладу (в кабінетах).

На завершення семінару було підведено підсумки роботи творчим діалогом директорів закладів позашкільної освіти з питань розвитку професійної компетентності та оновлення змісту та форм освітньої діяльності в закладах позашкільної освіти, зокрема науково-технічного спрямування.

 Учасники висловили подяку організаторам заходу за змістовну програму, можливість отримати новий досвід та приємні враження.