Децентралізація на Млинівщині: результати, виклики та перспективи

24.10.2017

Реформа децентралізації у Європі пройшла ще чверть століття тому. Управлінські завдання передані на місця і їхні переваги вже досить відчутні.

Рівненщина продовжує переймати європейський досвід місцевого самоврядування. В області вже створено 26 об’єднаних територіальних громад. Серед них і Млинівська, якій підпорядковані Млинів, Береги, Владиславівка, Добрятин, Довгошиї, Малі-Дорогостаї, Перемилівка, Посників, Привітне, Пугачівка, Пітушків, Радів. Загалом налічується понад 21 тисяча жителів.

Як обживаються громади та «дихають» після реформи? Як на собі відчули присмак об’єднання? Що вдалося втілити та змінити?

В основі розвитку кожної ОТГ має бути стратегія громади – чітко окреслені напрямки розвитку кожної галузі на 3, 5-7 років. Деякі кроки погоджуються, а інші – успішно втілені. Громадою реалізовані проекти щодо поліпшення інфраструктури та проведено ряд ремонтних робіт у закладах, підпорядкованих ОТГ, та вулицях селища. На черзі – капітальний ремонт будівлі котельні Новоселівської ЗОШ та встановлення спортивних майданчиків в ОТГ. Наступний етап – освіта.

Із робочою поїздкою Млинівську ОТГ відвідала заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

«Ви зробили правильний крок у напрямку децентралізації. У вас чудова, конкурентоспроможна громада. Млинівська ОТГ прийняла на свій баланс усе позашкілля та бібліотеки. Це вартує поваги, адже не всі новостворені громади беруть на себе таку відповідальність», – підкреслила заступник голови РОДА.

Депутатським корпусом було проаналізовано народжуваність, законодавчі зобов’язання, нещодавно прийнятий Закон «Про освіту» тощо. Вивчено усі звернення батьків та педагогів щодо покращення умов у навчальних та позашкільних закладах. І було прийнято рішення винести на громадське обговорення стратегічний план оптимізації освітньої галузі.

Нещодавно у соціальній мережі жителі селища активно обговорювали тему закриття гімназії. Варто зазначити, що мова йде не про ліквідацію закладу, а лише про перехід учнів та педагогів до більшого приміщення. Таким чином, відбудеться не тільки розвантаження гімназії, потужність якої лише 540 учнів, а й раціонально використовуватиметься приміщення ЗОШ №3, потужність якого 1300 учнів. Окрім того, усе позашкілля матиме належні умови та матеріальну базу у новоствореному мистецько-спортивному комплексі. А ще, у одному із корпусів гімназії, відкриють довгоочікуваний дитсадок, який чекають близько 160 малюків.

Наведемо проект освітньої оптимізації:

1 етап – капітальний ремонт приміщення гімназії та ЗОШ №3; переведення учнів гімназії у приміщення ЗОШ №3; створення НВК (опорна школа з філіями у Владиславівці та Перемилівці);

2 етап – створення мистецько-спортивного комплексу шляхом зведення позашкільних закладів в одне із приміщень гімназії.

3 етап – створення повноцінного дошкільного закладу у іншому корпусі гімназії.

«Проект освітньої оптимізації буде винесено на сесію ОТГ. Рішення затверджується депутатами шляхом голосування. Аби уникнути непорозуміння, потрібно провести роз’яснення, публічне обговорення. Остаточний результат – спільне рішення громади», –  підсумувала Світлана Богатирчук-Кривко.