Голова ОДА: на першому місці у контексті змін в державі – духовність

28.11.2018

«Національна ідентичність, духовність, культура» – тема третьої панельної дискусії Ради регіонального розвитку Рівненщини

На переконання голови ОДА Олексія Муляренка, на сучасному етапі в українській державі на перше місце виходить духовність. Адже, змінюючи державу, ми повинні зберегти нашу ідентичність, духовні та культурні надбання.

Такий меседж підтримали і спікери.

На думку ректора НУ «Острозька академія» Ігоря Пасічника, важливими є три аспекти – духовність, мас-медіа і патріотизм. Вперше саме на Рівненщині з ініціативи викладачів «Острозької академії» у школах введено «Християнську етику», і цей досвід поширили й інші регіони України.

Ректор вишу звернувся до мас-медіа із закликом говорити про недоліки, критикувати, але разом з тим, показувати людям позитив.

«Апатія з’являється в простих людей після перегляду новин центрального телебачення. Відсутність позитиву викликає апатію. За останні роки зроблено багато. Треба показувати цей позитив. Окрім того, у навчальних планах всієї української школи червоною рискою має проходити пункт – формування патріотизму. Таким чином, об’єднавшись навколо Томоса, з підкримкою мас-медіа і виховуючи зі школи патріотизм можна будувати сучасну державу», – переконаний професор.

Директор Рівненського обласного наукового ліцею-інтернату Наталія Сосюк переконана, що сучасні діти ростуть патріотами, готовими продовжувати справу своїх батьків. «Сьогодні як ніколи ми повинні підтримати українську дитину, адже це майбутні захисники нашої держави. Ми ніколи не були рабами. Наше завдання  – навчати дітей любити Україну, не вмирати заради неї, а жити нею», – наголосила Наталія Сосюк.

За матеріалами РОДА