Нарада з відповідальними за організацію інклюзивного навчання

09.11.2018

В управлінні освіти відбулася нарада працівників відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, виконкомів рад міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад  відповідальних за організацію інклюзивного навчання у режимі он-лайн.

Обговорили питання реалізація інклюзивної освіти в області, методичний супровід в інклюзивній освіті та використання субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами.

Загалом у Рівненській області заплановано відкриття 33 інклюзивно-ресурсних центрів впродовж 2018-2019 років (в 2018 – 22 ІРЦ, 2019 – 11 ІРЦ). Станом на листопад місяць 2018 року в області офіційно відкрито 5 ІРЦ: у м. Дубно, смт Зарічне,Сарнах, у Дубенському районі, Немовицькій ОТГ.

За оперативними даними керівників органів управління освітою райдержадміністрацій, виконавчих комітетів рад міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад у 2018-2019 навчальному році інклюзивне навчання організовано у 225 школах, діє 462 інклюзивних класів, у яких навчається 582 дітей з особливими освітніми потребами.  За останній рік кількість учнів, охоплених інклюзивним навчанням збільшилася на 200 осіб.

«Найбільше інклюзивних класів функціонує у місті Рівному (59), Сарненському (41), Березнівському (35), Корецькому (34), Володимирецькому (32), Зарічненському (31), Рокитнівському (27), Рівненському (22), Гощанському (21), Дубровицькому (21) районах, м. Вараш (21). Вперше у 2018-2019 навчальному році організовано інклюзивне навчання у Деражненській та Привільненській ОТГ, – зауважив начальник управління освіти і науки Григорій Таргонський та додав, що на сесію Рівненської обласної ради винесено проект рішення щодо створення огбласного інклюзивно-ресурсного центру на базі нституту післядипломної педагогічної освіти».

Варто зауважити, що не організовано інклюзивне навчання у Демидівському та Млинівському районі, Боремельській, Висоцькій, Демидівській, Миляцькій та  Пісківській ОТГ.

«Спеціальні класи функціонують на базі 5 шкіл, діє 10 класів, в яких навчається 71 учень. Для учнів та дітей в умовах інклюзивного навчання організовано корекційну роботу відповідними спеціалістами. Для супроводу дітей введено 378 посад асистентів вчителів, що на 95 посад більше, ніж у 2017-2018 навчальному році», – зазначила завсектором інклюзивної освіти профільного управління Юлія Ковальчук.

Інклюзивне навчання організовано також і в дошкіллі, а саме у 30 закладах дошкільної освіти, де діє 39 груп, та виховується 60 дітей. Для супроводу дітей введено 29 посад асистентів вихователів. За останній рік кількість дітей, охоплених інклюзивною дошкільною освітою збільшилася на 12 осіб.

«У Рівненському обласному інституті післядипломної освіти вже проведено навчання для 220 асистентів вчителя. До кінця 2018 року пройде навчання ще одна група», – підкреслила методист кабінету інтернатних закладів, корекційної та інклюзивної освіти РОІППО Рада Козак.

Заступник начальника відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти Тетяна Рожко розповіла про використання субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами: на проведення корекційно-розвиткових занять та придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, оплату праці педагогічним працівникам та іншим працівникам, які працюють в інклюзивних класах (групах).

Нарада завершилася відповідями на запитання в чаті.