ЗНО-2019: основні питання та відповіді прес-конференції

24.01.2019

На прес-конференції, яка відбулася в Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, зазначили, що основну сесію ЗНО-2019 складатимуть близько 13 тисяч осіб з Рівненщини, а на пробне зареєструвалося вже понад 5,5 тисяч.

Про новації зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року розповіла директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк: «учні, слухачі закладів професійної освіти, які здобувають повну загальну середню освіту будуть проходити тести не лише з української мови, як було минулого року, а й ще з однієї дисципліни – історії України чи математики на вибір».

Змінилися і умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України. Так, для участі в конкурсі абітурієнти зможуть подати Сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, окрім результатів ЗНО з іноземної мови. Тест з іноземної має датуватися лише 2018 і 2019 роком. Можна, навіть, обирати результати тестування де найкращий бал.

Особам, які потребують додатково створених умов, зокрема пандус, сурдопереклад, тести з іншим шрифтом, або перекладом на іншу мову, потрібно заздалегідь попередити ЛРЦОЯО і надати відповідний медичний висновок. Варто зазначити, що шрифтом Брайля будуть друкуватися завдання з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

«Ще раз хочу нагадати про те, що до пункту тестування потрібно приходити з паспортом, або ІD-карткою. Без цього документу в аудиторію не пропустять. Окрім того, усі технічні пристрої та телефони залишаємо за межами пункту», – наголосив начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти Святослав Сидорук.

Пробне ЗНО-2019: реєстрація з 08 до 31 січня; дні проведення – 16 березня українська мова і література та 23 березня – решта предметів за переліком. Пункти пробного ЗНО з іноземної мови – місто Рівне та Сарни. Вартість пробного тестування складає 138 гривень.

ЗНО-2019: реєстрація з 05 лютого до 25 березня 2019; основна сесія з 21 травня до 13 червня 2019; додаткова сесія з 26 червня до 12 липня 2019.

Абітурієнти мають право подавати до семи заяв не більше ніж на 4 спеціальності, а також самі визначатимуть пріоритетність обраних спеціальностей у закладах вищої освіти при подані заяв на участь у конкурсі. Вже з 5 лютого на сайтах ВНЗ мають бути оприлюднені умови вступу.