Детальна інформація:

 • Вт
  12
  Бер
  2019

  Нагородження переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості „Об’єднаймося ж, брати мої”.

  11:00(м. Рівне, вул. Короленка,6)

  12 березня 2019 року, 11 год., у приміщенні Рівненської  обласної універсальної наукової  бібліотеки  (м. Рівне,  вул. Короленка,6) відбудеться  урочисте нагородження переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості „Об’єднаймося ж, брати мої”.

  Організатори – управління освіти і науки, управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації, навчально-методичний центр  естетичного  виховання  учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області.

  Упродовж січня в області проводився ІІІ етап ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходить під гаслом “Об'єднаймося ж, брати мої”.

  Тема цьогорічного конкурсу – “Духовні святині рідного краю”.

  Конкурс був запроваджений Указом Президента України 22 березня 2002 року і присвячувався Шевченківським дням.

  Метою конкурсу є активізація виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, збереження і розвиток інтелектуального потенціалу України, державна підтримка талановитої молоді та творчої праці вчителів.

  Відповідно до Положення, конкурс проводиться щорічно з листопада по лютий для учнів 5-11 класів та  учнів  професійно-технічних  і   позашкільних навчальних закладів.

    Він проходить у чотири етапи: шкільний, районний, обласний та підсумковий (загальноукраїнський); у чотирьох номінаціях “Література”, “Історія України і державотворення”, “Образотворче мистецтво”, “Декоративно-прикладне мистецтво”. Управління освіти і науки облдержадміністрації організовує проведення конкурсу у номінаціях “Література” та “Історія України і державотворення”. На Конкурс можуть  подаватися  різноманітні  за  жанрами літературні твори;   дослідження з історії України та її державотворення.

  У номінаціях “Образотворче мистецтво”, “Декоративно-прикладне мистецтво” конкурс проводить управління культури і туризму облдержадміністрації.

  У кожній номінації визначається п’ять переможців.

  Переможці  1- 3  етапів Конкурсу в урочистій обстановці нагороджуються дипломами та подарунками.

  Учителі, які підготували переможців 4-го етапу Конкурсу, нагороджуються цінними подарунками та відзначаються галузевими  нагородами.

  Урочиста церемонія нагородження переможців відбувається за  участю державних та культурних діячів України, представників  регіонів на Тарасовій горі в Шевченківському національному заповіднику м. Канів.

  Переможцям ІV етапу конкурсу  –  учням випускних класів (курсів),  які стали переможцями в номінаціях “Література” та “Історія України і державотворення”, додаються бали до ЗНО.

  У ІІІ етапі ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу  учнівської творчості, як і в попередніх, учні взяли активну участь.

  Компетентне журі у складі науковців, письменників, вчителів розглянуло більше сорока творчих робіт, що надійшли на конкурс за номінацією “Література” та більше тридцяти науково-дослідницьких робіт у номінації “Історія України і державотворення”.

  Слід відмітити активність учнів Гощанського, Дубенського,  Острозького, Сарненського районів, міст Рівного, Острога, Вараша та закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

  Роботи переможців показали їхні глибокі знання сучасної української літератури, вміння влучно викладати свої думки. Автори мають свої погляди щодо вибору Україною подальшого шляху розвитку, закликають бути активними учасниками процесу державотворення, не забуваючи історичні традиції.

  У ході історичних досліджень учні звертаються до вивчення місцевого матеріалу, посилаються на архівні матеріали, свідчення очевидців тих чи інших подій, опрацьовують значну кількість наукової літератури. Більшість робіт містять цікаві архівні матеріали, таблиці, фотографії.