Підсумки ЗНО та новації вступної кампанії 2017

29.06.2017

Відбулась прес-конференція щодо підсумків ЗНО та вступної кампанії. Управління освіти і науки Рівненської ОДА спільно із Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти та представниками ВУЗів міста розповідали про цьогорічні результати та нововведення.

Зазначимо, що цьогоріч на Рівненщині було зареєстровано 9 269 учасників ЗНО для проходження 31 860 тестувань, середній відсоток явки склав 96%.

Відомо, що троє учасників набрали найвищий бал. Зокрема, одна особа з Володимирецької ЗОШ №1 із географії.  А ще двоє  із хімії з Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар» та школи №1 у м. Вараш. Минулого року рекордних 200 балів вдалось набрати лише одному випускнику того ж ліцею «Елітар» з математики.

Результати тестів учасники ЗНО зможуть побачити на інформаційній сторінці Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти у вигляді «інформаційної картки».

Що стосується вступників на магістратуру за спеціальністю 081 «Право», то вони складатимуть профільне ЗНО і лише за його результатами зараховуватимуться в університет. «Реєстрація вступників триватиме з 12 по 25 липня 2017 року. Її здійснюватиме приймальна комісія одного з вищих навчальних закладів, у якому вступник бажає брати участь у конкурсному відборі. Учасник вважається зареєстрованим після отримання екзаменаційного листка», – розказала Лариса Середяк, директор Львівського центру.

Для кожного вступника, зареєстрованого для участі в єдиному фаховому випробуванні, на веб-сайті Українського центру буде створено інформаційну сторінку «Кабінет вступника». Доступ до сторінки можливий за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, указаним у ньому.

Обласний очільник освіти і науки Григорій Таргонський детально розповів про новації та особливості вступної кампанії 2017: «Із 29 червня стартує реєстрація електронних кабінетів. Триватиме до 25 липня 2017 року. Для вступу до ВНЗ приймаються сертифікати ЗНО лише 2016 та 2017 років. На місця держзамовлення можна подати 9 заяв на 4 спеціальності.  І у кожній заяві поданій через електронний кабінет абітурієнт зазначає пріоритетність від 1 до 9. На контрактну форму кількість заяв не обмежується».

Зазначимо, що цього року впроваджено коефіцієнти до конкурсного бала – регіональний, галузевий та сільський.

Регіональний коефіцієнт – 1,02 – орієнтований на те, щоби створити кращі можливості для вступників, які обрали ВНЗ у регіонах України.

Галузевий коефіцієнт – 1,03 – використовуватиметься лише для поданих заяв з першими пріоритетами на інженерно-­технічні та природничо­-математичні спеціальності, які потребують підтримки.

Сільський коефіцієнт – 1,02 – стосуватиметься осіб, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів у рік вступу.

Електронна заява та усі необхідні документи подаються через особистий електронний кабінет на сайті.

Детальна інформація щодо користуванням особистим кабінетом тут 

Докладніше про новації щодо вступу до ВНЗ та коледжів можна ознайомитись на сайті управління освіти і науки Рівненської ОДА у матеріалах – вступна кампанія 2017.

Також діють  «гарячі телефонні лінії»

МОН

+38 (044) 287-89-29

+38 (068) 951-25-13

0800 504 425

ЄДЕБО

+38 (044) 239-86-18

Управління освіти і науки Рівненської ОДА

26-16-33