Новомалинська школа, яка вже носить ім’я відомого архітектора, отримала дружбу з Польщею

24.01.2018

Продовжується єднання та дружба народів України і Польщі, підписуються договори про співпрацю між закладами освіти.

Значуща подія відбулася днями на Острожчині. Минуло 205 років від дня народження історичної постаті, велетня світової скульптури, Томаша Оскара-Сосновського. Ювілей знаменитого митця, з волі якого у 19 ст. розпочала свою роботу школа на малій батьківщині в українському селі Новомалин, став приводом заходу – церемонії підписання Договору про співпрацю між закладами освіти України і Польщі та освячення меморіальної дошки скульптора у костелі Успіння Діви Марії.

Томаш Оскар-Сосновський

Серед запрошених гостей – представники освіти з польського міста Казімєж Дольни та українці із Рівненської гуманітарної гімназії, КЗ «Тучинський навчально-реабілітаційний центр», Ярославецького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» та інші. Святкову месу проводив єпископ римо-католицької церкви Луцької дієцезії отець Віталій Скомаровський та тимчасовий настоятель парафії Томаш Коперський.

Захід продовжився в стінах Острозького музею, де згадали про присвоєння Новомалинській школі імені Томаша Оскара-Сосновського та проведення українсько-польської акції звисадження дерев «Алеї дружби», ініційованою представниками громадської організації «Культурно-просвітницького центру ім. Т.О. Сосновського» на чолі з Ярославом Ковальчуком.

До слова, Томаш Сосновський по бабусі-княжній має Четвертинське коріння і  є нащадком Володимира Великого. Власне, і сам митець вважав себе поляком. На жаль, сьогоднішні нащадки не мають жодного пам’ятника видатному скульптору. Але перші кроки для увіковічення пам’яті генія і добродійника вже зроблені: створили брошури, монографії, а також обговорили намір заснування премії, відродження Новомалинського замку тощо.

Чудовий західзавершився світлиною на пам’ять, обміном подарунками та екскурсією краєзнавчим музеєм.

Ольга ФІЛІНА

Одна із робіт митця

Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes